JOQ Albania
Home

Sarri i bën Ronaldos kërkesën e pazakontë, ka një pakt mes trajnerit dhe sulmuesit
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 09/09/2019 10:29

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Juventusi e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme sezonin në Serinë A, teksa ka fituar dy ndeshjet e para ndaj Parmës dhe Napolit.

Sytë e të gjithë bardhezinjve janë te ylli i ekipit, Cristiano Ronaldo i cili edhe këtë vit, pritet ta marrë për dore skuadrën drejt sukseseve.

Trajneri Sarri ka shumë besim te sulmuesi portugez dhe siç është raportuar nga “Tuttosport”, tekniku italian ka bërë  Ronaldon: "Unë dua që të shënosh mbi 40 gola këtë sezon".

Nga ana tjetër, Ronaldo duket se e ka pranuar dhe synimi i tij është pikërisht kjo shifër.

Deri tani ka shënuar vetëm 1 gol, pra i mungojnë edhe 39 të tjerë. Të shohim a do ia arrijë portugezi i cili së shpejti mbush 35-vjeç.

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/