JOQ Albania
Home

E konfirmon edhe Pike: Messi mund të largohet falas nga Barcelona
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 06/09/2019 17:11

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Gjatë orëve të fundit, një lajm i bujshëm ka bërë xhiron e mediave sportive, teksa raportohet se Messi mund të largohet nga Barcelona me parametra zero vitin tjetër pasi e ka këtë opsion në kontratën e tij me katalansasit.

Këtë fakt e ka përforcuaruar më tepër edhe një deklaratë e Gerard Pique, i cili është shok i ngushtë me argjentinasitn.

Qendërmbrojtësi i Barcelonës, zbuloi se ai ishte në dijeni të këtij opsioni të veçantë në kontratën e kapitenit të skuadrës. Duke folur për “El Larguero”ai konfirmoi gjithçka.

Pique u shpreh:

Unë tashmë e dija që Messi mund të çlirohej vetë në fund të çdo sezoni. Ne e dimë përkushtimin e Leos ndaj Barçës, ndaj kjo nuk më shqetëson aspak. Ai fitoi gjithçka këtu, bashkë me të drejtën për të vendosur mbi të ardhmen e tij”.

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/