JOQ Albania
Home

Mbrojtësi më i shtrenjtë në botë turpërohet keq nga një 19-vjeçar
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 06/09/2019 15:12

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Harry Maguire u bë gjatë kësaj merkato vere, mbrojtësi më i shtrenjtë në botë pasi i transferua nga Leicester City te Manchester United për shifrën rekord, 93 mln euro.

Së fundmi, ai është grumbulluar me kombëtaren e Anglisë ku po vijon vijon përgatitjet në prag të ndeshjeve eliminatore për Euro 2020, kundër Bullgarisë më 7 shtator dhedhe Kosovës më 10 shtator.

Një moment interesant ka ndodhur në seancën e fundit stërvitore, ku djaloshi 19-vjeçar i Dordmunit, Jadon Sancho e ka turpëruar Maguiren në sy të të gjithëve.

Ky moment ka bërë xhiron e rrjeteve sociale dhe komentet ironike për Maguire kanë qenë të shumta, ashtu si lavdërimet per Sancho-n, i cili me të dejtë konsiderohet si një nga yjet kryesorë të së ardhmes.

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/