JOQ Albania
Home

Lë pas pozat provokuese, kjo është moderatorja shqiptare që i është futur së fundmi politikës
Shkruar nga: E Prifti | Publikuar më: 29/08/2019 14:09

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Arta Nitaj cilësohet shpesh si një nga vajzat më seksi të ekranit, por si duket ajo ka pasur plane të tjera për veten.

Nitaj i ka lënë pas pozat provokuese dhe ka vendosur t’i futet politikës.

Ajo u bë fillimisht e njohur me pjesëmarrjen në disa seriale që transmetoheshin në Kosovë, por edhe pasi nisi të drejtonte emisioni  “Dueli sportiv”.

Arta është bërë pjesë e Dekadës së re të Partisë Demokratike të Kosovës. Lajmin, moderatorja e ka dhënë vetë me anë të një story në rrjetet e saj sociale.

Ajo shkruante:

Nga sot fillova rrugetimin tim të ri në fushën e politikës, në Dekaden e Re të Partisë Demokratike të Kosovës, ku frymëzim për mua ishte Ariana Musliu Shoshi, anëtarja me vlerat më të larta njerëzore dhe intelektuale.”

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/