JOQ Albania
Home

40-vjeçari i virgjër pret të gjejë dashurinë: Kam disa armë sekrete
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 14/08/2019 11:53

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një djalë 40-vjeçar nga Nottingham, i cili thuhet se ende është i virgjër, nuk pranon të heqë dorë nga shpresa për të gjetur dashurinë e tij.

Edhe pse George Handley nuk ka gjetur një të tillë për dekada, ai shpreson që “zonja e duhur” do të vijë së bashku për ta ndihmuar atë të festojë ditëlindjen.

Dhe një momenti i tillë po “troket në derë”, pasi dita e madhe bie më 30 gusht.

George është diagnostikuar me Sindromën Asperger, gjë që mund t’ia vështirësojë atij takimin me njerëzit.

Teksa ka vështirësi të sillet dhe të veprojë në prani të njerëzve, gjetja e të dashurës është dëshmuar të jetë edhe më e ndërlikuar.

Ai tha:

Për shkak të Aspergers, kam një fobi sociale të takimit të njerëzve. Është e vështirë të shkoj në vende si pijetore dhe nuk jam njeri që pi”.

Ndërsa ai ka qenë i pafat në dashuri gjatë gjithë jetës së tij, George është i vendosur të kthejë gjërat në rrugën e duhur.

George po shpreson se personaliteti i tij i mençur dhe besnik do të jetë i mjaftueshëm.

Ai shpjegoi:

Kam një sens humori. Dhe unë mund t’i bëj njerëzit të qeshin. Unë do të ofroja një marrëdhënie të qëndrueshme dhe nuk do ta lë partnerin tim. Do të isha shumë më i lumtur dhe më e sigurt nëse do të kisha një të dashur”.

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/