JOQ Albania
Home

Ronaldo lëshon mesazhe dashurie për Zidane
Shkruar nga: L Çela | Publikuar më: 12/08/2019 21:05

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Cristiano Ronaldo ka dhënë një intervistë për "DAZN", ku ka kujtuar të shkuarën e tij te Real Madrid.Portguezi ka folur për marrëdhënien e tij me trajnerin Zidane.

Ylli i Juventus u shpreh se Zidane e bënte të ndihej i veçantë në Madrid.Sipas Ronaldos, Zidane i ka rritur vetëbesimin me fjalët e tj.

Më tej ai shtoi se trajneri i Real Madrid ka qenë gjithmonë i ndershëm me të dhe do ta mbajë gjithmonë në zemër.

Ronaldo u shpreh:

Më ka ndihmuar shumë, e respektoja, por puna me të më bëri që ta admiroja edhe më shumë, për atë që ai ishte ishte, për mënyrën sesi fliste, sesi orientonte grupin e punës dhe si i trajtonte lojtarët. Më thoshte, Cris pusho sepse do të jesh ti që do të bësh diferencën. Ka qenë gjithmonë i ndershmë me mua dhe do ta mbaj gjithmonë në zemër.

Burimi: Calciomercato|Përktheu dhe përshtati: JOQAlbania

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/