JOQ Albania
Home

Ylli Limani rrëfehet si rrallë herë më parë, tregon për vuajtjen nga dashuria
Shkruar nga: A Naçi | Publikuar më: 11/08/2019 9:57

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ylli Limani është një prej këngëtareve më të dashur dhe me të suksesshëm si në Kosovë dhe në Shqipëri.

Këngët që ai ka sjellë shpesh herë janë balada që i dedikohen dhimbjes që lë pas një histori dashurie e dështuar.

Ai ka thënë së fundmi në një intervistë se e kishte të vështirë në fillim të këndonte këngë të tilla.

Limani ka thënë:

 E kisha problem të adoptohesha në fillim sepse jam mësuar ta kem në kontroll këngën time. Por kur punon me këngë të porositur siç kam bërë unë me Armend Rexhepagiqin dhe Aida Barakun. Armendi dhe Aida janë njerëz jashtëzakonisht inteligjentë dhe unë ua kam rrëfyer hallet dhe problemet e dashurisë, ata kanë përbirë çdo fjalë dhe çdo fjalë është në tekst.’’

Por, si pak herë më parë, këngëtari ka treguar edhe detaje nga jeta e tij personale.

Ai ka treguar se gjatë këtij viti nuk i ka pasur punët mirë me dashurinë.

Më tej Ylli Limani ka treguar:

2019-ta më ka shkuar si vrënët në dashuri.’’

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/