JOQ Albania
Home

“Rrjedhin” fotot e para, kështu do të duket iPhone XI i Apple
Shkruar nga: E Prifti | Publikuar më: 14/05/2019 0:06

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Apple pritet që të prezantojë në shtator të këtij viti iPhone XI dhe iPhone XI Max.

Sipas thashethemeve të deritanishme, pritet që smartfonët e rinj të jenë pothuajse identikë më ata aktualë të iPhone XS në pjesën e përparme.

Sa i përket pjesës së pasme, pritet që Apple të sjellë iPhone me kamer të trefishtë.

Sa i përket tipareve, mund të presim më shumë energji dhe shpejtësi, natyrisht, si dhe një përvojë të përmirësuar tek kamera që tashmë është më e përparuar.

Reporteri i Bloomberg, Mark Gurman, publikoi një fotografi të “mbrojtëseve të smartfonëve të ardhshëm të iPhone” në Tëitter të hënën herët në mëngjes.

Në fotografinë e postuar tregohen dizenjot e të tre modeleve të reja iPhone 2019.